Wednesday, May 29, 2024

Lajm i keq për Spalletin. Italia pëson goditje, Nicolo Zaniolo humbet Evropianin

Lexo

Lajm i keq për Spallettin, ish-lojtari i Romës nuk do të shkojë në Gjermani dhe kështu do të humbasë Kampionatin Evropian për herë të dytë radhazi.

Lajm i keq për Nicolò Zaniolo. Ish-lojtari i Romës do të detyrohet të mungojë në Kampionatin Evropian. Mbrëmë në fund të ndeshjes mes Aston Villas dhe Liverpoolit që përfundoi 3-3, anësori ka pësuar një dëmtim. Pritej lajmi për kohën e rikuperimit. Sot lojtari iu nënshtrua testeve klinike. Dëmtimi është i rëndë.

Zaniolo pësoi një mikrofrakturë në këmbë. Ndalesa është për një muaj. Lamtumirë Evropian. Lajm i keq për të,  i cili humbi edhe Kampionatin Evropian në 2021 për shkak të një këputjeje të ligamentit të kryqëzuar të përparmë. Për Spallettin, i cili vetëm sot njoftoi se 70-80% e thirrjeve tashmë janë vendosur, ka ende shpresë për disa futbollistët që do të përfshihen në ekspeditën gjermane. Zaniolo, gjithashtu, shpresonte para ndalesës përfundimtare.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img