Wednesday, May 29, 2024

Egnatia mposht Dinamon dhe blindon vendin e parë

Lexo

EGNATIA 1-0 DINAMO (22′ Behiratçe (AU)

Egnatia ka mposhtur në transfertë Dinamon me shifrat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të të Superiores dhe “blindon” vendin e parë në renditje.

Një gol i shënuar nga Fernando, i dha 3 pikë të arta rrogozhinasve. Në krahun tjetër, Dinamo shpërdoroi raste të shumta për shënim, kryesisht në pjesën e dytë.

Kjo humbje, i zbret kryeqytetasit në vendin e shtatë me 47 pikë, po aq sa Tirana dhe Teuta.

Durrsakët triumfuan me rezultatin 3-0 ndaj Erzenit.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img