Saturday, February 24, 2024

Egnatia mposht Laçin dhe kryeson e vetme

Lexo

LAÇI 0-2 EGNATIA (Ndreca 47′, Isgandarli 75′)

Egnatia ka triumufuar me rezultatin 0-2 Laçin në transfertë, në sfidën e vlefshme për javën e 14-të në Superiore.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa në të dytën rrogozhinasit shënuan dy herë. I pari që gjeti rrugën e rrjetës ishte Edison Ndreca në minutën e 47-të, Ndërsa Isgandarli dyfishoi shifrat, i cili pas një pasimi të Saphiut del ballëpërballë nuk gabon, për të vulosur shifrat në 0 me 2.

Më këtë fitore rrogozhinasit e trajnerit Tetova, kryesojnë të vetëm me 30 pikë, 2 më shumë se Partizani, të cilët kanë një ndeshje më pak, ndërsa Laçi mban vendin e shtatë me 16 pikë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img