Emblema e futbollit kuksian Rrahman Hallaçi mbushë 37 vjeç, urim special nga KF Kukësi

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Për vitet që ka kontribuar në klubin e qytetit të tij të lindjes, Kukësi, por edhe për karrieren e pasur në vite me Partizanin dhe kombëtaren e Shqipërisë, Rrahman Hallaçi konsiderohet si emblema e futbollit kukësian. Hallaçi ka provuar të veshë edhe fanelen e Vllaznisë së Shkodrës, periudhë kur skuadra kuqeblu ishte në majat e saj, ndërkohë që aktualisht është në cilësinë e zëvendëstrajnerit të Kukësit të Supërligën e futbollit shqiptar. Në këtë ditë të shënuar të jetës së tij, KF Kukësi e ka uruar atë publikisht përmes postimit të këtij urimi në fazen zyrtare të klubit verilindor.

URIM
Kapiteni legjendar dhe njëkohësisht zv. trajneri Rraman Hallaçi feston sot ditëlindjen e tij të 37. Klubi i Kukësit i uron Hallaçit edhe shumë vite të lumtura dhe shumë suksese në karrierën si trajner dhe shumë trofe me Kukësin. Gëzuar Rraman!

Me urimin bashkohet edhe Veriu Sport, edhe 100 të tjera emblema e futbollit kuksian!

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -