Emocionet e Nora Dedes, pas fitores së parë në debutim si trajnere e Vllaznisë

Lexo

(Video) Futboll-Superliga U21. Vllaznia humbet në Shkodër me Kukësin 0-1

Vllaznia U21-Kukësi U21  0-1 (Shënues:Eugen Sula 55’)Pas dy barazimeve radhazi, një në Shkodër dhe tjetri në transfertë, 21 vjeçarët...

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Sot ka startuar Kampionati Kombëtar i Volejbollit për femra të rritura. Në javën e parë, Vllaznia priti në fushën e saj Apoloninë e Fierit, ndeshje e cila përfundoi me rezultatin 3 me 0 në favor të skuadrës kuqeblu.

Për trajneren Nora Deda, një emër shumë i njohur në vite i volejbollit shkodran dhe i kombëtares kuqezi, që në këtë start të kampionatit kishte edhe debutimin e saj si trajnere e Vllaznisë, fitorja në fjalë duket se është përjetuar jo pak emocinalisht.

Kënaqësinë e arritjes së kësaj fitoreje, Nora, ka preferuar ta ndajë me miqtë e saj përmes një postimi emocional në rrjetin social FB.

“Një fillim i mbarë…Ndeshja e parë me fitore. Rezultati i matshëm me çdo rrahje të zemres sime… Vllaznia-Apollonia 3-0. Siç duket, një klimë pozitive po ndërtohet… Nuk është çështje fati, është punë, sakrifice dhe shumë përkushtim.Vllaznia e Shkodrës është djepi që përkund me dinjitet talente, vlera dhe rezultate, si një zonjë e nderuar… Shkodra është oksigjen për gjithë Shqipërinë… Një fillim i Ri po vjen… Është Lëvizja për Ndryshim që po ngjall shpresat Shqipëtarëve… Suksese të gjithë së bashku!!!”, shkruan trajnerja e Vllaznisë, Nora Deda, në postimin e saj në rjetin social FB.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -