Saturday, April 13, 2024

Enea Jorgji kalon klasën në “Johan Krujf Arena”. Notë maksimale për ndërkombëtarin shqiptar në ndeshjen Ajaks-Aston Vila

Lexo

Ndeshja Ajaks-Aston Vila u gjykua nga një trup me kryesor Enea Jorgji dhe asistentët Denis Rexha dhe Ridiger Çokaj si dhe arbitri i katërt Eldorjan Hamiti. Katërshja shqiptare dhuroj një nga performancat më të shkëlqyera në arenën ndërkombëtare.

Jorgji nxori nga xhepi i tij 7 kartona të verdhë dhe 2 të kuq, ku duhet theksuar se për asnjë moment nuk është kontestuar nga lojtarët e të dyja skuadrave. Gjyqtarët shqiptarë kanë treguar dhe njëherë se janë gati në çdo moment qe thirren ne krye të detyrës.

Kujtojmë se pjesë e Kategorise se Pare te arbitrimit janë dhe dy arbitret femra Ediena Kapxhiu dhe Mirjeta Salla të dyja me stemen e FIFA, ato mund të jenë pjesë e gjykimit në ndeshje të nivelit më të lartë në eliten e futbollit shqiptar dhe atij europian.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img