Thursday, July 18, 2024

Euro “Gjermani 2024”-Superndeshje në grupin F. Turqia mund Gjeorgjinë me rezultatin 3-1

Lexo

Turqi-Gjeorgji 3-1(Muldur 25,Guler 65,Akturkoglu 90+7/Mikautadze 32)

Turqi:Gunok,Muldur, Akajdin, Bardakci,Kadioglu,Calhanoglu,Aihan,Guler,Kokcu,Jildiz,Jilmaz Trajner:Viçenzo Montela

Gjeorgji:Mamardashvili,Kvirkvelia,Kashia,Dvali,Kakabadze,Çakvetadze,Kocorashvili,Mekvabishvili,Citaishvili,Mikautadze,Kvaratskhelia Trajner:Uilli Sagnol

Gjyqtarë:Fakundo Tejo,Gabriel Kade,Ezikel Brailovski(Argjentinë),Donatas Rumsas(Lituani) Var:Alehandro Hernandez(Spanje) Avar:Huan Martinez Munera(Spanjë)

Turqia ka fituar 3 me 1 përballë Gjeorgjisë. Pas golit të parë të turqve në pjesën e parë gjithçka u duk e lehtë,por nuk mendonin kështu dhe gjeorgjianët.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 1 me 1. Guler u kthye në hero gjatë pjesës së dytë. Talenti i Real Madrid shënoi në minutën e 66’ për t’i dhënë 3 pikë të rëndësishme përfaqësueses turke.

Guler u bë dhe lojtari më i ri që shënon për Turqinë në historinë e Europianëve. Goli i tretë i ekipit turk pati vlerë vetëm për statistika në fund. Tashmë gjithçka kthehet në malore për gjeorgjianët,që e kanë Europianin e parë në histori.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img