Friday, December 1, 2023

Europa Conferencë League-Laçi humbet 2-1 në transfertë me Anderlechtin. Me humbjen 0-3 edhe të ndeshjes së parë në shtëpi, eleminohet në turin e tretë

Lexo

Laçi përshëndetet me Europën, pasi eleminohet në turin e 3-të të Conference League. Në Shqipëri u mposhtën 3-0 nga Anderlecht, sakaq, edhe në Belgjikë u mundën 2-1.

32 minuta lojë do mjaftonin për të besuarit e Kompany për të kaluar në avantazh. Amuzu bën atë që di të bëjë më mirë, duke “tundur rrjetën”. Me lojën në administrim dhe me kualfikimin në xhep, gjendet edhe goli i dytë. Verschaeren shfrytëzon më së miri një pasim të Cullen dhe dyfishon. Kurbinasit do linin gjurmën e tyre në këtë 90 minutësh, pasi Lushkja shënon pak minuta nga fundi.

Laçi i Duros ishte pafat, pasi përballë kishte një ekip me emër si Anderlecht. Gjithsesi, koha tanimë është për përgatitjet finale në prag të kampionatit.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img