Thursday, July 18, 2024

Europiani “Gjermani 2024”-Armando Broja: Kisha mundësi, por…

Lexo

Sulmuesi kuqezi, Armando Broja ka folur pas sfidës me Spanjën

Armando Broja zbriti në fushën e lojës në minutën e 59-të përballë Spanjës, në vend të Rey Manajt dhe arriti të krijonte mundësi shënimi, në një rast, ashtu siç e pohon edhe vet ai, kishte një mundësi të shkëlqyer.

“Kisha dy ose tre raste për të shënuar, por njëra prej tyre ishte një mundësi e shkëlqyer. Më vjen shumë keq që nuk munda ta bëja. Do të kisha dashur të isha titullar në këtë lojë”.

“Spanja është një nga skuadrat më të forta në botë dhe nuk ishte e lehtë për ne. Ne patëm disa raste në këtë lojë, por i humbëm ato. Gjithsesi, unë jam krenar për mënyrën se si luajtëm sot”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img