Thursday, July 18, 2024

Europiani i futbollit :Gjermani 2024”-Kroaci-Itali 1-0, Modriç kalon Kroacinë në avantazh

Lexo

Pa një pjese të parë, Kroaci-Itali, e mbyllur më shifra të barabarta 0-0, në një ndeshje pothuajse e ekuilibruar, me italianët që u afruan më shumë me golin, por u përballën me një Livakovic në formë, në pjesën e dytë, ka penallti për kroatët.

Minuta e 54-të.  Prekje e topit me dorë në zonë nga Frattesi: Donnarumma i pret penalltinë Modric! Papritmas loja ndizet. Pas një prekjeje me dorë në zonë nga Frattesi, arbitri tërhiqet nga VAR-i dhe pas rishikimit të pamjeve jep penalltinë. Modric shkon për të goditur, por Donnarumma bën një pritje të shkëlqyer, zhytet në të majtë dhe e bllokon. Por, nuk vonon, dhe menjëherë vjen goli i avantazhit për Kroacinë. Minuta e 55-të, gabim i rëndë në mbrojtje nga Italia, që i mundëson Modric të korrigjohet menjëherë pas gabimit nga pika e bardhë. Përballë Donnarumma-s, këtë herë numri dhjetë kroat nuk gabon. Kroaci-Itali 1-0

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img