Thursday, June 13, 2024

Formacionet zyrtare të ndeshjes Vllaznia-KFF Ep Com Hajvali, ora 18:00 në ‘Loro Boriçi’

Lexo

Dy kampionet shqiptare përballen mes tyre në ndeshjen vendimtare të Ligës së Kampionëve për futbolliste. Ndeshja mes kampiones së Shqipërisë, Vllaznisë, dhe kampiones së Kosovës, EP-COM Hajvalia, starton prej orës 18:00 në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.  Shorti përcaktoi që skuadra prishtinase dhe ajo shkodrane të jenë në të njëjtin grup në raundin e parë kualifikues të Championsit.

Ndërkohë që mesditën e sotme kanë nisur emocionet e këtij grupi pasi në orë 12:00 është zhvilluar sfida në mes kampions së islandes Valur dhe kampiones së Turqisë, Fomget në “Loro Boriçi” ku e gjithë ndeshja është mbyllur me fitoren e ekipit nga Islanda, Valur me rezultatin 2-1. Kështu, kampionia islandeze është finalistja e parë, e cila do të ndeshet ditën e shtunë po në Loro Boriçi me fituesin e çiftit, Vllaznia-Hajvalia e Kosovës.

Më poshtë janë formacionet zyrtare të ndeshjes Vllaznia- KFF Ep Com Hajvali:

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img