Fundjavë pa futboll në Maqedoninë e Veriut, Covid-19 bllokon kampionatin e futbollit

Lexo

Kupa e Shqipërisë mbyllë turin e dytë. Zyrtarizohen 4 çiftet çerekfinaliste, dhe datat kur do të luhen ndeshjet

Janë mbyllur 8 ndeshjet e kthimit të fazës së 1/16-ave të Kupës së Shqipërisë, ku u përcaktuan edhe 8...

U eleminua nga Kupa, drejtori sportiv i shijakasve, Ervis Xhafa, premton një Erzen potent në kampionat!

Erzeni, humbi derbin durrsak duke u mundur në përballjen e sotme 1-0 nga Teuta. Humbje kjo e eleminon nga...

Teuta-Erzeni 1-0. Martini: E merituam kualifikimin, kërkojmë Europën!

Durrsakët gjenden në një pozitë të vështirë në fundin e tabelës së klasifikimit të kategorisë Superiore, por me fitoren...

Rëndimi i situatës Covid-19 në shtetin fqinjë të Maqedonisë së Veriut duke shtuar së tepërmi numrin e rasteve me test pozitiv ka detyruar autoritetet vendase që të marrin masat e duhura për mbrojtjen e komunitetit vendas. Kështu, nga sa bëhet e ditur, ka qënë vete Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut që ka marrë vendimin për bllokimin e aktivitetit futbollistik. Vendim i cili, gjithnjë nga burimet zyrtare, thuhet se është i pjesshëm, që do të thotë se futboll nuk do të ketë vetem këtë fundjavë, sepse në javët në vazhdim pritet të ketë një ndryshim të ndryshimit në fjalë. Gjithnjë, nëse situata do të ketë përmirësim të treguesve, aktiviteti futbollistik pritet të rikthehet përsëri javen e ardhshme.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -