Futboll Femra-Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë: Vllaznia, Kinostudio, Apolonia, Tirana, fitojnë takimet e para.

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Edicioni i 14 i Kupës së Shqipërisë në futboll femra zhvilloi ndeshjet e para çerekfinale duke evidentuar katër ekipet më të mira, Vllazninë, Kinostudion, Apoloninë dhe Tiranën, ekipe këto që fituan në sfidat e para.

Turi çerekfinal përballi dy skuadrat veriore, Kukësin dhe Vllazninë. Ndeshja e parë e luajtur në fushën sportive të Barbullushit me Kukësin pritës, foli e tëra për Vllazninë. Një rezultat me goleadë regjistroi skuadra kuqeblu e drejtuar nga trajneri Nikolin Leka duke mundur Kukësin me shifrat 7-0. Kinostudio mundi Partizanin në takimin e parë të kësaj faze, në një ndeshje spektakolare që përfundoi me rezultatin 4-3 të Kinostudios. Takimi i dytë mes dy skuadrave do të zhvillohet javën e ardhshme, ku pritet të përcaktohet edhe gjysmëfinalisti i parë i këtij edicioni.

Sakaq, Tirana duket se ka siguruar një biletë për në gjysmëfinale pas fitores me shifrat e thella 9-2 kundër Teutës. Vajzat bardheblu realizuan gjashtë gola që në pjesën e parë të takimit, ndërsa në fraksionin e dytë shënuan edhe tre gola të tjerë.

Në sfidat e ditës së sotme, Apolonia triumfoi me rezultatin 6-0 në transfertën e Laçit. Dy skuadrat zhvilluan një ndeshje shumë të fortë, teksa pjesa e parë e lojës u përmbyll me shifrat 0-1, ndërsa në fraksionin e dytë, fieraket realizuan edhe pesë gola të tjerë.

Ndeshjet e kthimit do të luhen javën e ardhshme, nga ku do të përcaktohen edhe 16 ekipet gjysmëfinaliste të këtij edicioni.

Rezultatet e ndeshjeve të turit të parë eliminator:

Kukësi 0-7 Vllaznia

Teuta 2-9 Tirana

Kinostudio 4-3 Partizani

Laçi – Apolonia 0-6

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -