Futboll Femra/ Superliga luan javën e gjashtë e ndarë në dy ditë

Lexo

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

Java e gjashtë e kampionatit të femrave ngre siparin këtë të premte, me ndeshjen Atletik Club – Apolonia. Kryesueset e kampionatit deri tani do të udhëtojnë drejt Shkodrës me synimin për të marrë një tjetër fitore dhe për të vijuar me ecurinë pozitive. Një barazim i javës së shkuar me kampionet në fuqi, Vllazninë i mban ende në vendin e parë fieraket, të cilat kanë marrë deri më tani 4 fitore dhe një barazim, duke mos pësuar kështu asnjë humbje. Vajzat e Atletik Club vijnë pas një pushimi një javor, ndërsa ndeshja do të luhet ditën e sotme duke nisur nga ora 14:00.

Sakaq, të gjitha ndeshjet e tjera do të luhen ditën e nesërme. Vajzat e Teutës do të udhëtojnë në Shkodër, ku i pret Murlani që mori një fitore të vlefshme javën që lamë pas në Lushnje, teksa mundi myzeqaret me rezultatin e thellë 1-6. Ndërkaq, edhe bregdetaret morën fitoren e parë në javën e katërt, ndërsa mundën në shtëpi Skënderbeun me shifrat 3-1. Sfida do të luhet duke nisur nga ora 12:00 ditën e shtunë.

Korçaret do të presin në shtëpi ekipin e Tiranës. Skënderbeu mori një humbje në Durrës, teksa bardheblutë do të kërkojnë të ecin në rrugën që kanë nisur, ku deri tani nuk kanë marrë asnjë humbje. Tirana fitoi derbin e kryeqytetit javën që lamë pas me Partizanin. Ndeshja do të zhvillohet në Korçë nga ora 14:00. Në 14:30, Vllaznia do të luajë kundër Kinostudios në Shkodër. Një ndeshje ku vlen vetëm fitorja për kampionet e vendit, që barazuan në Fier në javën e pestë.

Në ora 14:30, Tirana AS do të luajë kundër Lushnjes. Kryeqytetaset nuk e kanë shijuar ende pikën e parë për këtë edicion të ri, teksa do të presë në kryeqytet myzeqaret që u mundën në javën e kaluar nga Murlani.

Ndërkaq, Partizani do të jetë pushim në këtë javë të gjashtë, sipas kalendarit të përcaktuar në fillim të sezonit.

Atletik Club – Apolonia, e premte, ora 14:00

KF Murlani – KF Teuta, e shtunë, ora 12:00

Skënderbeu – Tirana, e shtunë, ora 14:00

Vllaznia – Kinostudio, e shtunë, ora 14:30

Tirana AS – Lushnja, e shtunë, ora 14:30

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -