Futboll Kategoria e Parë/Goli i shkodranit Shtubina në limit të takimit, shpall Egnatian kampione të Shqipërisë(Dinamo-Egnatia 0:1)

Lexo

Benzema nën presion, por… Deshamp i beson

Edhe pse ai nuk ka shënuar, shokët e skuadrës e kanë mbrojtur publikisht. Griezmann, Pavard, Mbappé kanë theksuar rëndësinë...

Vllaznia, miqësore të enjten me Sutjesten në Zllatibor. Kuqeblutë rrisin ngarkesat me nga dy seanca stervitore në ditë

E marta është dita e tretë stervitore që Vllaznia po kryen në ditët përgatitore të Zllatiborit në Serbi. Prej...

Euro 2020-Dita e 12-të/Sot fati i Grupit D, Republika Çeke-Angli dhe Kroaci-Skoci, që të dy sfidat luhen në 21.00

Finalet e Kampionatit Europian 2020 vijojnë të martën me ballafaqimet e grupit D. Në program janë për tu luajtur...

Dy fitueset e grupeve të kategorisë së parë, Dinamo në Veri dhe Egnatia në Jug, u përballen të shtunën në “Elbasan Arena” për finalen e madhe të titullit kampion për sezonin 2020-2021. Barazim 0-0 në 90-të minutat e kohës së rregullt. Në shtesën 5 minutëshe, pikërisht në minutën e 93-të, është shkodrani Ndriçim Shtubina, që duke përfituar nga një dalje e gabuar e portjerit dinamovit Bakaj e dërgon topin në rrjetë. 1 me 0 për Egnatian e cila shpallet kampione e Shqipërisë për sezonin futbollistik 2020-2021, trofe ky që i jep edhe më shumë moral futbollistëve rrogozhinas që të bëjnë më mirën sezonon e ardhshëm në Superiore.

Një sezon fantstik ky për ish futbollistin e Vllaznisë, Ndriçim Shtubina, ku përpos golit të fitores shënuar në finale me Dinamon, ka qënë protagonist gjatë të gjithë kampionatit duke shënuar gola të therë vendimtarë për skuadrën rrogozhinase.

“Emocionet janë shumë të mëdha. Ishte një vit me punë dhe sakrifica, nuk ka emocion më të madh. Deri tani kemi bërë një punë fantastike, me ekipin dhe me moshat. Kemi nisur dhe stadiumin e ri, po ecim përpara. Në Superiore shpresojmë të bëjmë mirë. Kemi nisur dhe bisedimet. Stafi drejtues nuk do të ndryshojë, do të jetë i njëjti. 80% e ekipit do të mbetet, do të bëjmë dhe blerje, do të synojmë tregun shqiptar. Synojmë katër vendet e para, duket çudi por ky është projekti ynë”., u shpreh për mediat pas ndeshjes, presidenti i Egnatias, Agim Demrozi.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -