Futboll Kategoria e parë-Java e 11-të në dy ditë, e shtunë dhe të diele

Lexo

Emocionuese! Sot në Koplik janë mysafir kampionët bardheblu. Kupa e Shqipërisë. Sot ora 15:00, 6 ndeshjet e fundit të turit të parë, mes tyre...

Veleçiku i Koplikut që aktualisht luan në Kampionatin Kombëtar të kategorisë së dytëtë futbollit shqiptar, sot pret si vizitor...

Çikalleshi: Kjo kombëtare duhet ndryshuar. Nëse është e nevojme, duke filluar edhe prej meje!

Ka luajtur në fushë për shumë minuta, madje këtë radhë ndaj Islandës me shiritin e kapitenit në krah. Në...

Analiza e Rejës. Justifikime, marrje përgjegjësie dhe gati të ulet me Dukën për vazhdimësinë e tij në krye të kuqezinjëve

I gjendur në një breshëri kritikash për paraqitjen zhgënjyese të kombëtares shqiptare, përfshirë edhe këtë fundit me Islandën, tekniku...

Në ndryshim nga kategoria Superiore që në javën e 19-të i luajti të gjitha ndeshjet, kushtet e vështira të motit dhe dëbora e rënë bëri që kategoria e parë e futbollit shqiptar të mos i zhvillonte ndeshjet e javës së 11-të. Ashtu siç u muar vendimi nga FSHF, ndeshjet në fjalë u shtynë për këtë fundjavë. Me këtë rast, po nga institucioni i Federatës Shqiptare të Futbollit mësohet zyrtarisht axhenda e kësaj jave, ndeshjet e së cilës do të luhen në dy ditë, të shtunë dhe të diele, 20 dhe 21 shkurt 2021.

Grupi A
E shtunë 13:30,
Besëlidhja-Partizani B. E diel 13:30 Korabi-Veleçiku, Burreli-Vora

Grupi B
E shtunë 13:30
Lushnja-Egnatia. E diel 13:30 Elbasani-Tomori, Pogradeci-Besa

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -