Thursday, April 18, 2024

Futboll-Kategoria e Parë/Rivalet për Superioren, nuk shkojnë më tepër se barazimi

Lexo

Kastrioti-Elbasani 1-1(Shënues|:Çela 62’/Pere 56’)

Kastrioti:Malaj,Neziri,Kodra,Doseh,Musaj,Baruti,Kuka,Saliaj,Çela,Diamanti,Arapi Trajner:Ramadan Ndreu

Elbasani:Kuka,Idrizaj,Telushi,Pere,Broshka,Kasa,Karakaçi,Hasani,Melo,Lleshi,Ajazi Trajner:Nevil Dede

Arbitra:Andi Koçi,Fatmir Lama,Rexhino Mersinasi,Klodian Shahini(Durres) Delegat:Mario Kertusha(Durres) Vezhgues:Klajdi Kola(Tirane)

Elbasani i pretendimeve madhore e nis me nje barazim ndaj Kastriotit ne transferte kampionatin e Kategorise se Pare. Skuadra e drejtuar nga trajneri Nevil Dede kaloi e para ne avantazh me ane te mbrojtesit Pere ne minuten e 57-te, por ishte Çela qe barazoi pese minuta me vone.

Deri ne fund rezultati nuk ndryshoi dhe Kastrioti me Elbasanin ndan nga nje pike.  Shkodrani Abaz Karakaçi nje ish i kesaj sfide u ndeshkua me karton te kuq nga gjyqtari Andi Koçi duke len ekipin e Elbasanit me 10 lojtare. Nje sfide e cila ishte e luftuar nga fillimi ne fund por qe dy gola mjaftuan per te ndar nga nje pike.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img