Futboll Moshat Superiore-Akademia Vllaznia sfidon laçjanët në transfertë me dy fitore, Laçi-Vllaznia U-17 1:2 dhe Laçi-Vllaznia U-19 0-1

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Ekipet e moshave Akademisë Vllaznia, për javën e 16-të të kategorisë Superiore të futbollit të Moshave ishin mysafirë në Laç duke u ndeshur me ekipet respektive U-17 dhe U-19. Dy sfida që kanë folur që të dyja për kuqeblutë, të cilët dolën fitues në të dy ndeshjet, 1 me 2 për 17 vjeçarët dhe 0 me 1 për 19 vjeçarët.

Ballafaqimi i parë ka qënë ai për kategorinë e moshës 17 vjeçare, ku skuadra e drejtuar nga trajneri Brikeno Bizi ka fituar me rezultatin 1 me 2. Pjesa e parë e kësaj ndeshje ka përfunduar me rezultatin 0 me 1 në favor të Vllaznisë me gol të shënuar nga Zaganjori në minutën e 38-të. Me rikthimin në fushë për pjesën e dytë, vendasit arrijnë të barazojnë  rezultatin në minuten e 53-te, ndërkohë që menjëherë kundrapërgjigjet Vllaznia me golin e shënuar në të 62-tën minutë nga Palali që vendos fatin e takimit në favor të kuqebluve me rezultatin 1 me 2. Një fitore kjo shumë të rëndësishme për skuadrën kuqeblu, e cila pas disa javëve jo të mira, duket se po kthehet bindshëm tek fitoret e mirëpritura. Pas kësaj jave, Vllaznia U-17 renditet në vendin e 7-të me 20 pikë.

Ndërkohë, duke kaluar në ndeshjen tjetër të kategorisë U-19, Laçi-Vllaznia duhet thënë se skuadra kuqeblu vazhdon paraqitjet e saj mjaft të mira në kampionat ku është edhe kryesuese e Grupit A, ndërkohohë që është finaliste e Kupës së Shqipërisë, duel i cili pritet të luhet gjatë muajit mars. Kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani i janë gëzuar golit të shënuar nga Pusi në minuten e 73-të. Një fitore kjo me vlerë për Vllazninë që vazhdon ta nbajë skuadrën shkodrane në vendin e parë të renditjes me 40 pikë e ndjekur nga Shënkolli me trajner shkodranin Haris Lika me 35 pikë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -