Futboll Superiore-Startojnë ndeshjet e javës së 15-të

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Kanë startuar që nga ora 13.45 ndeshjet e javës së 15-të të kategorisë Superiore. Sipas progranit të FSHF-së, sot do të luhen katër ndeshje në të njëjtën orar, ndërkohëqë sfida e fundit e kësaj jave, derbi kryeqytetas, Partizani-Tirana do të jetë nesër në “Air Albania” duke filluar nga ora 18.00. Ndër ballafaqimet e sotme, tërheq vemendjen ajo që po luhet në  stadiumin “Adush Muça” të qytetit të Ballshit në mes Bylisit vendas dhe Vllaznisë mysafire. Në këtë përballje, teknikët Dovedan dhe Brdariç i kanë besuar këtyre futbollistëve të luajnë nga minuta e parë:

BYLIS: Qirko, Ymeralilaj, Stojanoviç, Hadroj, Janku, Ujka, Garsia, Ndreca, Lorran, Mehmetllari, Beji. Trajner: Vlejko Dovedan.

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Jonuzi, Marku, Imeri, Dilaver, Ardit Hoxhaj. Trajner: Thomas Brdariç

E MËRKURË

KASTRIOTI-TEUTA ORA 13:45

LAÇI-SKËNDERBEU ORA 13:45

APOLONIA-KUKËSI ORA 13:45

BYLIS-VLLAZNIA ORA 13:45

E ENJTE

PARTIZANI-TIRANA ORA 18:00

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -