Wednesday, February 21, 2024

Gvozdenovic: “Jam shumë i kënaqur, bravo çunave. I kishim të rëndësishme pikët”

Lexo

Skënderbeu ka marrë një fitore me vlerë duke mposhtur Teutën në shifrat 3-1. Pas ndeshjes, trajneri Ivan Gvozdenovic, foli për MCN TV:

“Shumë i kënaqur, sot e dija që do të bënim një ndeshje me tension. Teuta kishte nevojë për pikë ashtu si ne. Sot e rëndësishme ishin pikët dhe jam i lumtur që i morëm. Bravo për çunat.

Ky është futbolli, goli i parë nuk ishte gabim, vjen nga një aksion i bukur dhe sulmuesi e finalizoi bukur. Goli i dytë ishte penallti, por është pjesë e futbollit. Golin e tretë e bëmë me fat. Në momentin kur kemi nevojë për pikë, edhe fusha e vështirë pasi po vjen dimri ka edhe shi, mendojmë vetëm për pikët.

Ahanonu? Jam i kënaqur me të, ai i meriton të gjitha. Ishte mirë edhe në ndeshjet e fundit dhe sot meritonte një shans nga formacioni. Jam i kënaqur edhe si luajti taktikisht.

Final Four? Do shikojmë, në futboll s’ka garanci. Diferenca me vendin e 9-të nuk është e madhe. Kemi ndeshje me Kukësin, pastaj Erzeni, do të provojmë për të patur vazhdimësi të mirë.”

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img