Humbja në transfertë 3-1 me Çekinë, tekniku Reja analizon praqitjen e tanëve

Lexo

Benzema nën presion, por… Deshamp i beson

Edhe pse ai nuk ka shënuar, shokët e skuadrës e kanë mbrojtur publikisht. Griezmann, Pavard, Mbappé kanë theksuar rëndësinë...

Vllaznia, miqësore të enjten me Sutjesten në Zllatibor. Kuqeblutë rrisin ngarkesat me nga dy seanca stervitore në ditë

E marta është dita e tretë stervitore që Vllaznia po kryen në ditët përgatitore të Zllatiborit në Serbi. Prej...

Euro 2020-Dita e 12-të/Sot fati i Grupit D, Republika Çeke-Angli dhe Kroaci-Skoci, që të dy sfidat luhen në 21.00

Finalet e Kampionatit Europian 2020 vijojnë të martën me ballafaqimet e grupit D. Në program janë për tu luajtur...

Trajneri i përfaqësueses kuqezi, Edi Reja pas ndeshjes ka bërë një analizë të humbjes 3-1 përballë Republikës Çeke. Italiani është shprehur se një humbje e tillë ishte e pamerituar, sepse skuadra luajti mirë. Gjithashtu ai ka komentuar dhe momentin e incidentit, kur u rrëzua nga lojtari çek.

“U shfaqëm pak të lodhur, në këtë periudhë nuk mund të pretendosh të japësh 100%. Mendoj se nuk e meritonim të humbisnin 3-1, mbase 2-1 po, do të ishte më dinjitoze. Edhe ne kishim rastet tona, ndodhi dhe ai vendim I padrejtë I gjyqtarit, por nuk dua të merrem me këtë tani, sepse ishte një miqësore. Sigurisht, që disa gjëra positive po vijnë”.

“Impenjimi i lojtarëve në këto dy miqësore? U vendos notën 10, shanë maksimumin. Jemi përballur me dy skuadra të forta fizikisht, me Uellsin dhe me Republikën Çeke. Kanë lojtarë të vështirë për ti ndalur kur nisen në kundërsulm”.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -