Post Çeki-Shqipëri 3-1, për Gjimshitin, Shqipëria nuk luajti keq

Lexo

Benzema nën presion, por… Deshamp i beson

Edhe pse ai nuk ka shënuar, shokët e skuadrës e kanë mbrojtur publikisht. Griezmann, Pavard, Mbappé kanë theksuar rëndësinë...

Vllaznia, miqësore të enjten me Sutjesten në Zllatibor. Kuqeblutë rrisin ngarkesat me nga dy seanca stervitore në ditë

E marta është dita e tretë stervitore që Vllaznia po kryen në ditët përgatitore të Zllatiborit në Serbi. Prej...

Euro 2020-Dita e 12-të/Sot fati i Grupit D, Republika Çeke-Angli dhe Kroaci-Skoci, që të dy sfidat luhen në 21.00

Finalet e Kampionatit Europian 2020 vijojnë të martën me ballafaqimet e grupit D. Në program janë për tu luajtur...

Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti ka komentuar humbjen 3-1 në miqësoren me Republikën Çeke

Nuk ishte një nga mbrëmjet më të mira për mbrojtjen kuqezi, aq më tepër që vinte pas një prove mbresëlënëse në ndeshjen me Uellsin. Shumë gabime, shumë hapësira dhe tre gola të pësuar. Një nga protagonistët kryesorë të këtij reparti, Berat Gjimshiti ka treguar se çfarë ndodhi:

“Çekia na vuri në vështirësi me mesfushorët, të cilët vinin në hapësira pas mesfushorëve tanë. Na detyruan që të hapeshim. Mund të mbroheshim më mirë, por mendoj se nuk kemi bërë një ndeshje të keqe, kemi luajtur mirë. Asnjë nuk është pefket, nga gabimet duhet të mësojmë”.

“Të gjithë ne e dimë se çfarë duhet të përmirësojmë. Të korigjojmë gabimet e evidentuara gjatë këtyre dy ndeshjeve si dhe të mbartim ato gjëra që i kemi bërë mirë. Kundërshtari ishte shumë i shpejt në kundërsulm, dilte me forca të shumta. Duhet përqëndrim maksimal”.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -