Sunday, February 25, 2024

Kampionati i Futbollit 5×5 / Hidhet shorti i fazës play-off për zonën e Tiranës

Lexo

Është hedhur shorti i fazës play-off për Kampionatin 5×5 në zonën e Tiranës, që organizohet nga Departamenti i Futbollit Amator në Federatën Shqiptare të Futbollit.

Në edicionin e katërt të Kampionatit 5×5 në Tiranë morën pjesë 61 skuadra të ndara në gjashtë grupe dhe shorti i hedhur nga specialistët e Departamentit të Futbollit Amator në FSHF ka përcaktuar edhe përballjet për fazën e 1/8-ave.

Në këtë fazë marrin pjesë skuadrat më të mira të çdo grupi dhe deri në fund këto ekipe do të luftojnë për të fituar titullin kampion në zonën e Tiranës.

Në këtë fazë shorti ka rezervuar këto përballje:  

 1. United Boys – Homeland vs Sony a.d
 2. Nabucco Lounge vs Ekipi i Akademisë – Volta 1
 3. ATS vs Marquez Kaffe
 4. Kastriotët vs Camëria – Tech Team
 5. Ventura vs Erniku gs
 6. Vila L vs Holiday Planner
 7. Whisky Bar vs FC Dental Turk
 8. Julton vs Ekipi i BMBSHPFA – FC Dajti

Departamenti i Futbollit Amator në FSHF ka përcaktuar edhe duelet për fazën e 1/8-ave për kupën e dytë të Kampionatit 5×5 në Tiranë, që vendos përballë skuadrat e renditura më poshtë në klasifikim në të gjashta grupet. Skuadra Çep Dinamo Invest është kualifikuar direkt për në çerekfinale.

Në këtë fazë shorti ka rezervuar këto përballje:

 1. GD Company – Calcio 5×5 vs FC Kombinat
 2. Forcat Ajrore – Shqiponjat vs Casa de Fitness
 3. Danocat vs Legjendat
 4. Piceri Haka vs Barrikada B – Lucky 24
 5. Union Bank vs Barrikada A – Shqipet
 6. Pharma Cell vs Allias
 7. Old Friends vs KMS
 8. Çep Dinamo Invest
- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img