Wednesday, November 29, 2023

Kategoria e Parë-Java e 10-të/Ndalet Bylisi, Flamurtari fiton në Peshkopi, fitojnë edhe Elbasani dhe Burreli

Lexo

Ishin planifikuar të huheshin fundjavën e kaluar, por për shkak të kushteve të rënduara atmosferike, ndeshjet e Kategorisë së Parë dhe të Dytë u luajtën pasditen e sotme. Gjashtë duelet e kategorisë së parë luheshin për llogari të javës së dhjetë, përfundimi i të cilave nuk ishte i mirë për kryesuesin Bylis, i cili u dal nështëpi nga Besa.

Ndonëse me probleme dhe me reagime pas ndeshjes nga trajneri Emiliano Çela, Flamurtari arrin të marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertën e vështirë të Peshkopisë ndaj Korabit vendas.

Me fiore i kanë mbyllur ndeshjet e tyre të transfertës edhe Elbasani dhe Burreli, përkatësisht me Luzin dhe Tomorrin. Ndërkohë, në barazim jabë mbyllur çiftet, Kastrioti-Apolonia dhe Vora Lushnja.

Bylis-Besa 0-0

Kastrioti-Apolonia 1-1

Korabi-Flamurtari 0-1

Luzi-AF Elbasani 2-4

Tomorri-Burreli 0-1

Vora-Lushnja 2-2

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img