Kategoria e Parë-Luhet java e 8-të/Bylisi pa “frena”. Likujdon edhe Vorën në transfertë dhe vazhdon kryesimin me plus 8 pikë

Lexo

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

Java e 8-të e Kategorisë së Parë prodhoi sa rezultate të bukura por edhe aq interesante. Në Shijak nuk ka fitues. Takimi mes Erzenit dhe Korabit përfundoi me shifrat 0-0, një pikë e rëndësishme për dibranët në një transfertë të vështirë. Ndalet kështu skuadra e Dedes pas katër fitoreve rradhazi, që sheh vendin e parë ti shkëputet tashmë 8 pikë larg, pasi Bylis fiton ndaj Vorës në Pezë Helmës me shifrat 0-2. Ndërkohë dy takimet Tërbuni-Tomori dhe Lushnja-Turbina përfunduan me shifrat 0-0. Rezultat interesant këtë fundjavë ishte fitorja e Besëlidhjes ndaj Apolonisë në Fier me shifrat 0-3.

Rezultatet:

SHKUMBINI – BESA 2-2

TËRBUNI – TOMORI 0-0

BURRELI – POGRADECI 1-1

LUSHNJA – TURBINA 0-0

VORA – BYLIS 0-2

ERZENI – KORABI 0-0

APOLONIA – BESELIDHJA 0-3

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -