Wednesday, May 29, 2024

Kategoria e Parë-Mbyllen 5 ndeshjet e sotme për javën e fundit. Nesër, sfida e fundit Bylis-Elbasani

Lexo

Janë mbyllur 5 ndeshje të vlefshme për javën e fundit të Kategorisë së Parë. Kan rënë në sy fitoret e ekipeve nga mesi i tabelës dhe poshtë,ndërsa nuk kan ndryshuar fatet e sezonit.

Kështu Besa dhe Lushnja janë zyrtarisht në “Play Out”. Ndeshja e fundit për Kategorinë e Parë do të luhet mes Bylisit dhe Elbasanit,që do vlejë vetëm për statistika.

Në ndeshjet e luajtura pasditen e sotme edhe pse Besa mund minimalisht Flamurtarin nuk arrin dot te dal nga zona “Play-Out”,në krahun tjetër Flamurtari shkon i qetë edhe pas ndalesës së Apolonisë në Burrel aty ku vendasit i mposhtin me shifrat 2-1 në një ndeshje ku vlejti më tepër për Burrelin pasi Apolonia ishte e sigurt në katër skuadrat që do të luajnë në “Play-Off”.

Po ashtu një ndeshje më tepër ku u luftua për golashënuesin më të mirë ishte ajo në Luz ku Luzi 2008 dhe Vora dhuruan spektakël por ndeshjen e fitoj pikërisht sulmuesi Peter Itodo Mandela i Luzit që realizoj një tripletë duke udhëhequr listën e golashënuesve.

Ndërkohë Lushnja mer një fitore për statistikë më tepër kjo pasi me rezultatin 0-2 në Berat u pozicjonua më mirë sesa Besa. Në ndeshjen tjetër Kastrioti luan pingpong me Korabin me shifrat nga 0-2 në favor të Korabit në fund ishin krutanët që fituan me rezultatin 4-2.

Takimi i fundit i kësaj jave, Bylis-Elbasani do të luhet nesër në orën 17:00.

Kategoria e Parë java e 33-të:

Besa-Flamurtari 1-0

Burreli-Apolonia 2-1

Kastrioti-Korabi 4-2

Luzi-Vora 3-3

Tomori-Lushnja 0-2

Nesër

Bylis-Elbasani(17:00)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img