Kategoria e Parë me skemë të re këtë sezon futbollistik-16 skuadra me dy faza vajtje-ardhje

Lexo

Europiani i moshave-Kombëtarja U-17 mëson rivalët në eleminatore

Edhe Shqipëria U-17 ka mësuar sot emrat e rivalëve që do të ketë përballë në fazën kualifikuese të Europianit...

Liga e kampioneve-Eleminohet Barcelona. Bajerni dhe Benfika kalojnë në 16-she

Mundet edhe në Mynih, Benfika nuk gabon ndaj Dinamos së Kievit, siguron turin e 16-shesJanë luajtur të mërkurën 8...

16 skuadra në një grup me sistem vajtje-ardhje, ja kalendari i javës së parë

Më datë 11 shtator, do të nisë edicioni i ri i Kategorisë së Parë. Ndryshe nga sezonet e kaluara, skema me atë ndarjen gjeogrike me tre faza nuk do të ekzistojë më, sepse duke filluar që nga dita e shtunë, ky kampionat do të zhvillohet me pjesëmarrjen e 16 skuadrave, të cilat do të ndeshen midis tyre në dy faza, me sistem vajtje-ardhje. Kategoria e parë do të zgjasë 30 javë dhe do të përfundojë më 7 maj të vitit 2022. Në javën e parë të kampionatit, tetë takimet do të luhen ditën e shtunë duke filluar nga ora 16:00. Ndërsa ajo që bie në sy se një pjesë e madhe e skuadrave nuk janë fshehur dhe kanë treguar haptazi se objektivi mbetet promocioni.

Java e parë e Kategorisë së Parë.

Apolonia-Erzeni (Fier, 16:00)

Shkumbini-Vora (Peqin, 16:00)

Maliqi-Lushnja (Korçë, 16:00)

Tërbuni-Burreli (Pukë, 16:00)

Tomorri-Korabi (Berat, 16:00)

Butrinti-Pogradeci (Sarandë, 16:00)

Besa-Turbina (Kavajë, 16:00)

Besëlidhja-Bylis (Lezhë, 16:00)

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -