Thursday, February 22, 2024

Klasiken, Tirana-Vllaznia e gjykon Kreshnik Cjapi. Të dielën, ora 13:30, në “Selman Stërmasi”. Superiore, java e 17-të

Lexo

Kreshnik Cjapi vendos drejtësi nesër në “Selman Stërmasi” në klasiken e futbollit shqipëtar Tirana-Vllaznia. Arbitri i kolegjiumit të Fierit është caktuar për të gjykuar këtë ndeshje mjaftë delikate ku të dyja skuadrat kërkojnë marjen e 3 pikëve gjë e cila do i afronte dhe më tepër me objektivin që skuadrat kan.

FSHF ende nuk ka përhapur trupat gjykuese por enkas per “Veriu Sport”, ne mësojmë se Cjapi do të gjykoj në ndeshjen e nesërme. Uroj mbi të gjitha të fitoj futbolli i bukur dhe skuadrat me shumë histori brenda tyre te jenë miq brenda fushës së lojës sepse futbolli prandaj është i bukur sepse tifozët jan lojtari i 12-të i çdo skuadre.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img