Monday, July 15, 2024

Kombëtarja e madhe, në prag të dy sfidave europiane të shtatorit. Silvinjo, gati të publikojë listën e kuqezinjëve për ndeshjet ndaj Çekisë dhe Polonisë

Lexo

 Me 7 shtator Shqiperia zhvillon ndeshjen e radhes ne transferte ne kuader te kualifikueseve te Euro 2024. Kuqezinjte ende nuk jane grumbulluar, ndersa dilemat jane te pafundme, kryesisht ne porte. “Veriu Sport” meson se lojtari me i perfolur eshte Mirlind Daku,ndersa burimet pohojne se ndaj tij eshte bere gati thirrja. Trajneri Silvinjo nuk eshte bindur nga disa lojtare, edhe pse ka mar mesazhe pozitive.

Lista nuk pritet te kete shume ndryshime,me futbollin vendes qe mbetet ne hije, ndersa lojtaret e vezhguar prej tij jane Hadroj, Rrapaj, por dhe sulmuesi Bekim Balaj. Ashtu si ne ndeshjet e meparshme, pak lojtare preferohen nga Superliga, por ndeshja konsiderohet deçizive, duke bere qe braziliani te hedhe syte diku jashte.

Broja eshte mungesa kryesore ne skuader, ndersa te konfirmuarit jan padyshim Asani e Uzuni, te cilet shenuan gol ne fundjave, ndersa behet me dije se edhe Seferi eshte nje karte tjeter e preferuar nga tekniku, por edhe Anis Mehmeti qe po mer minutazh tek Bristol.

Si zakonisht shqetesim eshte porta, me Strakoshen e Berishen qe nuk po aktivizohen, ndersa Kastrati vijon te jete titullar i padiskutueshem tek Çitadela. Ne kete situate Silvinjo eshte kushtezuar, e me shume mundesi njeri prej Strakoshes e Berishes nuk do te thirret.

Sa i perket mesfushes dhe mbrojtjes, situata eshte pozitive me nje numer te madh alternativash ne dispozicion te 49-vjeçarit nga Brazili, Silvinjo.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img