Thursday, July 18, 2024

Kroaci – Itali përfundon 1-1, Zaccagni barazon në frymën e fundit

Lexo

Italia barazon në mintën e 98-të ndaj Kroacisë në ndeshjen e tretë dhe të fundit për grupin B. Në këtë mënyrë të kaltërtit arrijnë të ruajnë vendin e dytë dhe kualifikmin në 1/16.

Zaccagni shënon një gol të ngjajshëm me atë të shënuar nga Aleks Del Piero në gjysmëfinalen ndaj Gjermanisë në Botërorin e 2006-s.

Ishte një aksion i nisur nga  Calafiori që pason majtas për asësorin e Lazio-s, Mattia Zaccagni. Me të djathtën laciali e dërgon topin në kuadratin e Livakovic

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img