Tuesday, April 23, 2024

Kupa e Shqipërisë / Partizani, Erzeni & Egnatia fitojnë takimet e para çerekfinale, Teuta-Tirana ndahen në barazim

Lexo

Janë luajtur takimet e para çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Të martën u zhvilluan dy ndeshjet e para, Kukësi-Partizani dhe Teuta-Tirana.

Partizani hodhi një hap të sigurt drejt gjysmëfinaleve, pasi mundi Kukësin me rezultatin 1-0, megjithatë gjithçka do të vendoset në ndeshjen e dytë që do të luhet në “Arenën e Demave”.

Takimi tjetër çerekfinal u zhvillua në orën 17:00. Në stadiumin “Niko Dovana” Teuta dhe Tirana nuk shkuan më shumë se barazimi 0-0, duke lënë totalisht të hapur kualifikimin për ndeshjen e kthimit.

Të mërkurën u luajtën edhe dy takimet e tjera çerekfinale, në orën 13:30. Erzeni fitoi ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-1.

Shijakasit zhvilluan një ndeshje shumë të mirë dhe morën një fitore shumë të rëndësishme, teksa synojnë të bëjnë mirë edhe në ndeshjen e kthimin për të siguruar kualifikimin në gjysmëfinale.

Takimi tjetër Laçi-Egnatia u mbyll 0-1. Rrogozhinasit me këtë fitore janë një hap larg gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë, megjithatë kualifikimi do të vendoset në ndeshjen e dytë që do të luhet në “Egnatia Arena”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img