Kupa e Shqipërisë-Sot, në 13.00 Laçi – Partizani, Dinamo – Skënderbeu dhe 16.00 Teuta – Kukësi, Vllaznia – Korabi

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Kupa e Shqipërisë, edicioni 2020-2021, luan sot Turin Çerekfinal. Sipas kalendarit të hartuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, dy çiftet e parë, Laçi – Partizani dhe Dinamo – Skënderbeu startojnë në orën 13.00, ndërkohë që tre orë më pas, në orën 16.00 ballafaqohen dy çiftet e tjera, Teuta – Kukësi, Vllaznia – Korabi.

Sa i takon çiftit të fundit, atij që do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” në mes Vllaznisë vendase dhe Korabit mysafir, në kampin kuqeblu ka mobilizim dhe besim për ta kaluar me sukses këtë ndeshje, si dhe për të konkretizuar kthesen e premtuar për vazhdimësinë, pas gjithë atyre ndeshjeve të dobëta në kampionat.

Nga sa bëhet e ditur, kuqeblutë në këtë ndeshje do të kenë në dispozicion futbollistët e dëmtuar, njëri prej të cilëve Aleksandër Isajevski pritet të luajë nga minuta e parë, ndërkohë që me rikthimin e tij do të ketë një riformatim të formacionit, në skemë dhe në emra futbollistësh.

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë

13:00

Laçi – Partizani

Dinamo – Skënderbeu

16:00

Teuta – Kukësi

Vllaznia – Korabi

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -