Laçi fiton bindshëm ndaj Kastriotit

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Laçi mori një fitore bindëse 4-1 përballë Kastriotit në takimin e javës së 18-të të Abissnet Superiore. Skuadra kurbinase e dominoi kundërshtarin që në fillim, duke e zhbllokuar rezultatin me Vasil Shkurtajn që në minutën e 16-të. Pa kaluar ende gjysmë ore lojë, erdhi edhe goli i 2-0, i realizuar nga Spahiu.

Pjesa e dytë do të niste e vrullshme për vendasit që do të shënonin golin e tretë me anë të Adeleke në minutën e 48-të. Edhe pse kurbiasit në avantazh të trefishtë përsëri tentonin të thellonin shifrta, rastet ishin sa nga njëra portë në tjetën. Golin e nderit për miqtë e shënoi Joan Çela në minutën e 81-të. Vendasit arritën të shënonin në minutën e 92’të, kur Geci do të çonte shifrta 4-1.

Laçi rikthehet te fitorja pas tri humbjeve radhazi, ndërsa Kastrioti me këtë disfatë zhytet në vendin e tetë, pasi u parakalua nga Bylisi.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -