(Pas ndeshjes) Bylis-Vllaznia 1-0. Trajneri Josa: Duhet të ishim më të kujdesshëm, Bylisi nuk është se bëri ndonjë gjë të madhe!

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Kuqeblutë u mundën sot 1-0 në përballjen me Bylisin, takim i zhvilluar në stadiumin “Adush Muça” të Ballshit në kuadrin e javës së 18-të të Superiores. Pas ndeshjes, gjatë analizës që i bëri takimit, trajneri Mirel Josa, pranoi se skuadra e tij duhej të ishte më e kujdesshme në fushën e lojës, ndërkoqë që për kundërshtarin, u shpreh se nuk është se bëri ndonjë gjë të madhe.

“Nuk e filluam mirë lojën, jo se Bylis bëri ndonjë gjë të madhe, duhet të ishim më efikas në lëvizjet e sulmuesve tonë. Skuadrat nuk patën rastin e pastër me shënu, ndërsa në pjesën e dytë e pësuam një gol standart. Ne nuk i lamë hapësira, por duhet të ishim më të qetë, nga krahu i djathtë i sulmit tonë duhet të ishim më efikas pasi krahu i majtë ishte i mirë. Jam dakort deri diku, por problemi nuk ishte se Vllaznia sdonte të fitonte, ne duhet të ishim më të shpejt për të shkuar tek zona kundërshtare. Patëm dy herë raste me Hakajn, duhet të ishim të shpejt në qendër të fushës. Ata e patën të lehtë të thyenin kundërsulmet tona, patëm ekuilibrin e duhur por nuk ja dolëm, rastet e Heriç dhe Hoxhajt nuk na mjaftuan. Nuk mund të them që pati një Bylis ndryshe, thjesht ne duhet të ishim më të kujdesshëm. Nuk është problem euforie, thjesht duhet të përmirësohemi, do të shohim si do rikuperohemi”, tha Josa për “Oversport” pas sfidës.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -