Friday, May 24, 2024

Liga e Kampioneve-Reali në gjysmëfinale, eleminon me penallti Manchester City-in

Lexo

Nga pika e bardhë, të besuarit e Ancelottit dolën fitues, falë pritjeve të një super Lunin dhe golit vendimtar të Rudiger

Real Madrid mundi Manchester City-n me penallti në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve për të siguruar një vend në gjysmëfinale për të katërtin vit radhazi.

Los Blancos e thyen ngërçin në minutën e 12-të me një goditje të Rodrygo, më pas pësuan një presion shumë të gjatë nga Qytetarët të cilët më në fund gjetën golin e barazimit me De Bruyne, duke firmosur rezultatin 1-1, dhe e çuan sfidën në kohe shtese.

Megjithatë, nga pika e bardhë, të besuarit e Ancelottit dolën fitues, falë pritjeve të një super Lunin dhe golit vendimtar të Rudiger.

Goditjet e penalltive

Alvarez (M) – gol

Modric (R) – jo

Bernardo Silva (M) – jo

Bellingham (R) – gol

Kovacic (M) – jo

Vasquez (R) – gol

Foden (M) – gol

Nacho (R) – gol

Ederson (M) – gol

Rudiger (R) – gol

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img