Luhatjet e Vllaznisë, tifozët apel presidentit Xhaferi për normalizimin e situatës!

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Vllaznia po kalon momente jo të mira. Humbjet me Kukësin dhe Tiranën, barazimi me Egnatian, por edhe problematika që po shfaqet brenda kampit kuqeblu në raportet jo normale, sportist-trajner, me rastin tipik të Latifit pas zëvendësimit në sfidën e djeshme në Rrogozhinë, kanë lënë një shije jo të mirë në opinionin sportiv shkodran dhe më gjërë. Më së shumti, ato që e vuajnë janë tifozët e zjarrtë kuqeblu, ato që prej vitesh e ndjekin skuadrën e tyre të zemrës kudo, brenda dhe jashtë qytetit të tyre, madje edhe jashtë vendit. Një gjë e tillë është parë edhe në reagimet menjëhershme të pas ndeshjes, Egnatia-Vllaznia, ku e përbashkëta e tyre ka një qëllim të vetem, shqetësimin për situatën aspak të mirë të Vllaznisë.

Njëri prej tyre është edhe Lul Lumani, një emër i njohur i tifozërisë kuqeblu, por njëherazi edhe një qytetar i nderuar i komunitetit shkodranë. Postimi i tij në rrjetin social FB, pikërisht për temën në fjalë, shpreh qartë shqetësimin dhe preokupacionin me një ndjenjë të lartë qytetarie për ekipin e zemrës, duke mos munguar edhe apeli publik që ai i bën presidentit, Alban Xhaferi për të ndërhyrë dhe për të marrë situatën në dorë.

“Ku po shkon kjo VLLAZNI? Sezonin e kaluar, me një ekip jo fort cilësor, patëm knaqsi pa fund, lojë të bukur, shpirt gare dhe rezultate pozitive, po sot? Çfar po ndodh? Z. President, i keni të gjitha kapacitetet dhe potencialet të vini dorë të hekurt dhe të ndryshoni gjendjen se ndryshe situata do degradohet, duhet një menaxhim e disiplinë të fortë, dhe jo me përkedhelje e ledhatime, ndryshe…….. do na rikthehen makthet e menaxhimit si dikur nga Bashkia.”, shkruan në postimin e tij, Lul Lumani, duke shpresuar që thirrja e tij të merret në konsideratë nga njëshi i klubit kuqeblu.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -