Saturday, February 24, 2024

Kategoria e parë, java e 20-të. Kastrioti dhe Lushnja ndahen në paqe

Lexo

Nuk ka fitues në sfidën e vetme që është luajtur sot në Kategorinë e Parë, pasi Kastrioti dhe Lushnja janë ndalur në një barazim 1-1 në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë Krujës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të të kampionatit.

Lagunarët mbyllin pjesën e parë në avantazh falë një goli shumë të bukur të shënuar nga Preknicaj, por krutanët kanë reaguar në pjesën e dytë duke barazuar shifrat me Kapllanin.  Të dyja skuadrat detyrohen të ndajnë nga një pikë.

Lushnja ngjitet në kuotën e 23 pikëve dhe është vetëm 3 pikë larg zonës së Play Off-it, ndërsa Kastrioti shkon në kuotën e 16 pikëve, por vazhdon të qëndrojë në zonën e ftohtë që të zbret një kategori më poshtë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img