Friday, December 1, 2023

Lukaku, goli për Christian: Ti je i fortë, të dua!

Lexo

“Chris, Chris! Qëndro i fortë. Të dua”, mendimi i parë i Lukakut pas golit kundër Rusisë shkoi te shoku i tij i ekipit të Interit, Eriksen, i shtruar në spital. Gjithmonë ka pasur një lidhje të veçantë mes të dyve dhe sulmuesi belg e ka treguar atë me një përkushtim vërtet të veçantë. Mijëra kilometra larg, i njëjti gjest për Hakimin i cili, pasi shënoi me Marokun e tij, bëri numrin 24 me duar. Numër që danezi mban në Milano.

Lukaku pas dopietës personale komentoi: “Unë jam vërtet shumë i lumtur për këtë fitore, ishte një mbrëmje intensive: ishte e vështirë të luaja për mua, sepse kisha mendjen tek shoku im Christian. Shpresoj se ai është mirë tani”.

Momente terrori para se të dilja në fushë: “Kam qarë shumë para ndeshjes. Ishte e vështirë të përqendrohesha. Edhe lojtarët e tjerë ishin shumë të prekur. Unë do të kontaktoj së shpejti, kam lexuar që ai tani është jashtë rrezikut. Shpresoj që ai të do të jetë mirë së shpejti. Unë jam i lumtur, për fitoren, por mendimet e mia janë për Christian”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img