Monday, May 20, 2024

Mbyllet bashkëjetesa 12 vjeçare Modriç-Real Madrid, kontrata e 38 vjeçarit përfundon në qershor

Lexo

Luka Modric, do të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni, pas 12 viteve si pjesë e spanjollëve.

Klubi ka vendosur kontratën e mesfushorit, e cila përfundon në qershor të këtij viti.

38-vjeçari thuhet është i gatshëm të bëjë përpjekje për të ulur pagën e tij dhe për të qëndruar në klub, por vendimi është marrë tashmë.

Luka Modric iu bashkua Real Madridit në vitin 2012 dhe i bëri vend emrit të tij në librat e historisë së klubit.

Mesfushori ka shënuar 39 gola dhe ka dhënë 86 asistime në 531 paraqitje në të gjitha garat.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img