Thursday, May 30, 2024

Mbyllja e javës së 30-të të Superiores: “Final 4” dhe mbijetesa, akoma në pikpyetje, pritet luftë e ashpër në javët në vazhdim. Renditja e skuadrave

Lexo

Java e 30-të e Superiores u mbyll me dy duelet e ditës së sotme, atë mes Erzenit dhe Egnatias që përfundoi me rezultatin 1-0 për shijakasit si dhe Skënderbeu-Tirana që nuk prodhoi gola.

Ndërkohë ditën e diel u luajtën edhe 3 duelet e tjera të kësaj jave, ku spikat triumfi 0-1 i Laçit në transfertë ndaj Teutës, teksa Partizani-Vllaznia dhe Kukësi-Dinamo nuk prodhuan fitues.

Me kalimin e javëve edhe gara për sa i përket “Final 4” si dhe mbijetesës po bëhet gjithnjë edhe më enigmatike. Ja si ndryshon tabela e Superiores pas dueleve të javës së 30-të.

Rezultatet e javës së 30-të të kategorisë Superiore: 

KUKËSI-DINAMO 1-1 

TEUTA-LAÇI 0-1 

PARTIZANI-VLLAZNIA 0-0 

ERZENI-EGNATIA 1-0 

SKËNDERBEU-TIRANA 0-0 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img