Merkato-Ish portjeri i Korabit, Birja firmos për FC A&N të Prizrenit

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Atë që ditë më parë Veriu Sport paralajmëroi për një transferim të mundshëm të ish portjerit të Korabit, Kadri Birja për në futbollin kosovar u bë realitet. Një gjë e tillë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës kur Birja është prezantuar zyrtarisht në klubin privat të Prizrenit, FC A&N.

“Transferimi më i ri i klubit tonë është portieri tiranas Kadri Birja. Kadri Birja i lindur me 30.09.1989 në Tiranë ka pasur një karier të pasur në ekipet me nam në Shqipëri. Luajti në ekipet Shkumbini Peqin, Luftëtari, Dinamo dhe së fundmi ishte pjesë e Korabit për 3 vite me radhë ku tregoj përformanca të shkëlqyeshme dhe pozicionheshin lartë në tabele. Portierit tonë të ri i dëshirojmë mireseardhje dhe suksese të shumta në FC A&N”, shkruhet në njoftimin zyrtar të publikuar nga vetë klubi prizrenas FC A&N.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -