Tuesday, May 28, 2024

U-17 & U-19 / Kupa e Shqipërisë fillon në fundjavë

Lexo

Edicioni i gjashtë i Kupës së Shqipërisë për moshat U-17 dhe U-19 do të nisë këtë fundjavë. Sektori i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit ka përcaktuar kalendarin dhe rregulloren e kompeticionit për vitin 2021. Në këtë edicion do të marrin pjesë 32 skuadra. Pjesëmarrëse janë 10 skuadra të Grupit A në Kategorinë Superiore, 10 skuadra të Grupit B të Kategorisë Superiore si dhe katër skuadrat e renditura më mirë në klasifikim në kampionatet e Kategorisë së Parë të grupeve A, B dhe C. Renditja është përcaktuar në bazë të ndeshjeve që janë luajtur deri në fund të muajit dhjetor për Kategorinë e Parë U-17 dhe U-19. Kupa e Shqipërisë do të zhvillohet gjatë muajit janar dhe shkurt 2021. Ndeshjet do të zhvillohen me sistem grumbullimi me një takim. Në të gjitha ndeshjet nuk do të ketë kohë shtesë dhe në rast barazimi do të ekzekutohen menjëherë penalltitë.

Pjesëmarrës në këtë kompeticion janë edhe ekipet shkodrane, ato të Akademisë Vllaznia U-17 dhe U-19, si dhe KF Shkodra dhe AAS, FC Djelmnia Shkodrane 2017, FC Scutari

Më poshtë do të gjeni kalendarin e plotë për turin e parë dhe skemën deri në fazën gjysëm-finale. Për përcaktimin e çifteve gjysmëfinaliste hidhet short i lirë ndërmjet 4 skuadrave të kualifikuara nga turi i tretë U-17 & U-19. Katër skuadrat e kualifikuara do të jenë të vendosura në një vazo, dy skuadrat që do përzgjidhen të parat nga shorti i lirë do përcaktojnë ciftin e parë si dhe 2 dy skuadrat që do përzgjidhen te dytat nga shorti i lirë do të formojnë ҫiftin e dytë për gjysëmfinalistin e Kupës së Shqipërisë për U-17 dhe U-19.

Turi i parë U-17

Data 08.01.2021 / Ora: 10:00 Shënkolli – FK Kukësi

Data 08.01.2021 / Ora:  10:00 KF Tirana – Ak.Shqiponjat 2017

Data 08.01.2021 / Ora:  10:00 Shkëndija Dr. – Labëria Fc

Data 08.01.2021 / Ora:  12:00 KF Partizani – KF Bylis

Data 09.01.2021 / Ora:  10:00 KF Vllaznia – FC Kinostudio

Data 09.01.2021 / Ora:  10:00 Akademia e Futbollit – FK Tomori

Data 09.01.2021 / Ora:  10:00 FK Apolonia – FC Lushnja

Data 09.01.2021 / Ora:  12:00 FC Internacional Tirana – FC Djelmnia Shkodrane 2017

Data 10.01.2021 / Ora:  10:00 KF Shkodra – KF Erzeni

Data 10.01.2021 / Ora:  10:00 KF Laçi – Durrësi 04

Data 10.01.2021 / Ora:  10:00 Vora – KF Pogradeci

Data 10.01.2021 / Ora:  10:00 FC Besa – Sh.F.Pepa

Data 11.01.2021 / Ora:  10:00 Brians – FC Scutari

Data 11.01.2021 / Ora:  10:00 KF Teuta – Flamurtari

Data 11.01.2021 / Ora:  10:00 Football Republic – KF Skëndërbeu

Data 11.01.2021 / Ora:  12:00 Shkëndija Tr. – Studenti

 

Turi i parë U-19

Data 08.01.2021 / Ora: 10:00 KF Partizani – FC Kinostudio

Data 08.01.2021 / Ora:  12:00 Shënkolli – KF Shkumbini

Data 08.01.2021 / Ora:  12:00 KF Tirana – Ak.Shqiponjat 2017

Data 08.01.2021 / Ora:  12:00 Shkëndija Dr. – KS Korabi

Data 09.01.2021 / Ora:  10:00 FC Internacional Tirana – Vora

Data 09.01.2021 / Ora:  12:00 KF Vllaznia – KF Turbina

Data 09.01.2021 / Ora:  12:00 FK Apolonia – FK Elbasani

Data 09.01.2021 / Ora:  12:00 KF Butrinti – Akademia e Futbollit

Data 10.01.2021 / Ora:  12:00 KF Laçi – FC Lushnja

Data 10.01.2021 / Ora:  12:00 KF Shkodra – Durrësi 04

Data 10.01.2021 / Ora:  12:00 Football Republic – Iliria

Data 10.01.2021 / Ora:  12:00 FC Besa – KF Pogradeci

Data 11.01.2021 / Ora:  10:00 Shkëndija Tr. – KF Egnatia

Data 11.01.2021 / Ora:  12:00 FK Dinamo – FC Djelmnia Shkodrane 2017

Data 11.01.2021 / Ora:  12:00 KF Teuta – Akademia AAS

Data 11.01.2021 / Ora:  12:00 KF Skëndërbeu – Flamurtari FC

 

Turi i Dyte 16 skuadra U-17 dhe U-19

A16 – A1 (C 1)

A15 – A2 (C 2)

A14 – A3 (C 3)

A13 – A4 (C 4)

A12 – A5 (C 5)

A11 – A6 (C 6)

A10 – A7 (C 7)

A9 – A8 (C 8)

Turi i tretë 8 skuadra U-17 dhe U-19

C8 – C1

C7 – C2

C6 – C3

C5 – C4

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img