Merkato-Malazezi Kaleziç, zyrtarisht i Vllaznisë, futbollisti firmos për një vit me kuqeblutë

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Vllaznia ka bërë realitet firmosjen me futbollistin malazez Milosh Kaleziç. Drejtuesit kuqeblu bënë të ditur që dje se kishin rënë darkord me futbollistin, ndërkohë që pritej vetëm firma në kontratë. Dhe, kjo ka ardhur mbrëmjen e sotme kur Kaleziç është paraqitur në zyrat e KF Vllaznia duke firmosur kontratën zyrtare, e cila siç bëhet e ditur nga klubi kuqeblu është me afat njëvjeçar me opsion zgjatje edhe për një vit tjetër. Menjëherë pas firmosjes së kontratës, malazezi ka pozuar me drejtorin sportiv të kuqebluve, Matko Djarmati.

Kaleziç është i moshës 27 vjeçare dhe pozicioni i tij në fushë është si mesfushor qëndre. Në karrieren e tij sportive, ai është aktivizuar në kampionatin malazez me ekipet Buduçnost, Mogren, Grbalj, Samorin, Iskra, Sloboda Tuzla, Petrovaç dhe së fundmi me OFK Titograd. Milosh Kaleziç gjen në skuadër bashkëkombasin e tij Bojan Zogoviç duke u bërë kështu futbollisti i dytë malazez në radhët e Vllaznisë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -