Thursday, July 18, 2024

“Mësuesi” Brozovic kundër “nxënësit” Asllani, mediat italiane analizojnë sfidën Kroaci-Shqipëri

Lexo

Pas humbjeve respektive ndaj Spanjës dhe Italisë, pasditen e sotme Kroacia dhe Shqipëria do të luajnë të ardhmen e tyre në Euro 2024 për nëntëdhjetë minuta. Nuk janë kuqezinjtë ata që kanë më shumë presion mbi vete, në pjesëmarrjen e tyre të dytë në një kampionat evropian në historinë e tyre, por bardhekuqtë, të freskët nga vendi i dytë dhe i tretë në dy Botërorët e fundit. Dalic po fokusohet tek krenaria e senatorëve, në veçanti e Modric dhe Brozovic, me këtë të fundit që do të përjetojë një duel në distancë ndoshta vendimtar për ecurinë (dhe rezultatin) e ndeshjes me ish-shokun e tij të Interit, Asllani.

Marcelo dhe Kristjan kaluan një vit së bashku në Pinetina, me një Superkupë dhe një Kupë të Italisë të fituar, por edhe me një humbje në Champions League në finale kundër Manchester Cityt. E njëjta dhomë zhveshjeje dhe i njëjti rol, ai i regjisorit përballë mbrojtjes. Rrugët e tyre u ndanë verën e kaluar, kur Brozo pranoi ofertën e Al Nassr të Cristiano Ronaldos dhe fluturoi për në Arabinë Saudite për të fituar 27 milionë neto në sezon, ndërsa Asllani tha jo për çdo mundësi huazimi për të qëndruar në dispozicion të Simone Inzaghit.

Sot ata fillimisht do të përqafohen me njëri-tjetrin në dhomat e zhveshjes, më pas do të luftojnë në fushë dhe për nëntëdhjetë minuta miqësia mes tyre “do të shuhet”. Në lojë është kualifikimi në turin tjetër të Euro 2024.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img