Thursday, June 13, 2024

Neritan Novi eshte caktuar trajneri i ri i ekipit Butrinti

Lexo

Neritan Novi pas emerimit pritet te filloje stervitjet e ekipit per te qene gati ne fillimin e kampionatit.

Trajneri i ri 53-vjeçar Neritan Novi ka qene futbollist ne disa ekipe shqiptare si Shqiponja(1999-2000),Tomori(2000-2001),Besa(2002-2003),Luftetari(2006-2008),Bylis(2008-2009),Luftetari(2009-2010) nderkohe qe per Kombetaren Shqipetare luajti per here te pare ne vitin 1995. Puna e tij ne krye te Luftetarit ne sezonin sezonin e fundit ne superlige kan bindur drejtuesit per te emeruar ne krye te ekipit trajnerin gjirokastrit.

Ndersa kujtojme qe e ka nisur si Zvendestrajner-lojtare ne periudhen kur luante ne ekipin e Bylisit ndersa bashkepunimet e tij kan qen te shumta si ne Kategorine e Pare ashtu dhe ne Superiore me emra si:Arjan Bellai,Edi Martini,Nevil Dede,Klevis Dalipi dhe Julian Ahmataj nderkohe qe Neritan Novi njihet per perulesin e tij si trajner dhe njihet per bisedat me lojtaret ne menyre paqesore. Ne nje bisede te shkurter per mediat Novi eshte shprehur:-Pas marjes se detyres do te bej me te miren dhe mbi te gjitha do te bej punen time.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img