Thursday, February 22, 2024

Nis Kupa e Botës, formacionet zyrtare Katar-Ekuador

Lexo

Dueli i vendit organizator, Katarit, me Ekuadorin është sfida që hap Botërorin 2022. Të dy skuadrat kanë ambicie të kalojnë fazën në grupe të turneut ndaj kjo sfidë në Grupin A do të jetë shumë e veçantë.

Kombëtarja e Katarit dhe ajo e Ekuadorit kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë të vlefshme për edicionin e 22-të të Kupës së Botës.

Trajnerët e të dyja kombëtareve kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Katar: Al Sheeb; Al-Rawi, Khoukhi, Hassan; Pedro Miguel, Hatem, Boudiaf, Al Haydos, Homam Ahmed; Almoez Ali, Akram Afif

Ekuador: Galindez; Preciado, Torres, Hincapie, Estupinian; Plata, Mendez, Caicedo, Ibarra; Valencia, Estrada

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img