Thursday, July 18, 2024

Një Vllazni me halle!…Opinion nga Gjin Musa, gazetar Romë

Lexo

Ndeshja e djeshme ne Loro Boriçi tregoi qarte se Vllaznia po perjeton dite jo te mira. Ndryshimi i trajnerve eshte bere rruge shprese! Po realiteti na pasqyron te kunderten.

Me te drejt, lind pyetja: PSE KJO VLLAZNI KESHTU?

Po degjojme prononcime te drejtueseve te klubit te cilat me sa duket jane deklerata rutin te pa asgje konkrete. Lojen ne fushe e bejne lojtaret dhe jotrajneri! Nese futbollistet nuk jane te afet per te plotesuar udhezimet e trajnerit, athete duhen gjetur shkaqet, jo tek trajneret po tek futbollistet.

Vllaznia ka emer te madh ne futbollin Shqiptare, po mjerisht keto vitet e fundit na ka zhgenjyer, dhe po aq mjerishte nga drejtuesit e klubit nuk kemi pare nji analiz te vertet. Kemi degjuar ç’do here, do permiresohet klubi Vllaznia.

Katet trajner u nderruan dhe asgje nuk ndryshoi! Athere, ku do e kerkojme te keqen?  Sigurisht, tek stafi drejtues duke filluar nga Presidenti qe na kenaq me deklerata optimizmi! Po, per hire te s’ vertetes e keqia fle kembe kryq ne zyrat e drejtueseve te stafit teknik.

Drejtuesit dhe presidenti duhet te hapin krahin e konkurences, sportdashasit shkodran e duan Vllaznin si e meriton Shkodra. Konkurenca sheron plagen me te cilen Vllaznia po vuan keto vitet e fundit. Dikur, kritikuam kryebashkiaken Voltana Ademi, po tani ju drejtohem juve z.President i klubit Vllaznia si, e justifikon kete gjendje?

Shkodra ka biznesmen te fuqishem, le ta marrin Vllaznin ai qe di ta nxjerre kampione. Shembujt nuk mungojn. Ishte Valter Fusha qe e ngriti Vllaznine aty ku e meriton pa dashur te mos anashkaloi edhe parardhesit e z.Fusha ne krye te Vllaznise.

Te ndryshosh trajneret, realiteti eshte koke forte, asgje nuk ka ndryshuar perkundrazi ka patur renje te skuadres se Vllaznis. Sa nuk ka shkuar vone, duhet sheruar plaga nga ju qe keni marre persiper ta rimkebeni Vllaznin, dekleratat mediatike jane te pa vlera.

Gjin Musa, gazetar, drejtor RTV Mergimtari, ROME

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img