Sunday, February 25, 2024

Opinion nga Ermir Vajushi: Në rritjen e Grudës ka dorë vetëm 1 person, dhe ai është trajneri Qatip Osmani!

Lexo

Gruda nuk ka ken jashtë forme siç asht pretendu ma përpara nga shumëkush, pavarsisht se nuk ka pas kondicionin e mjaftueshëm për me përballu 90 minuta me ritëm.

Grudës thjesht i asht kërku me ndejt i hapun në krah edhe me ba krosime për Balën apo me u fut në driblim 1vs1.

Asnjena prej ktyne që thash ma nalt, nuk janë karakteristikat e Grudës dhe si rrjellojë ka ken jo efikas dhe nuk ka dal në lojën e tij.

Gruda asht lojtar i shpejt dhe don topa në thellësi, në drejtim të portës dhe jo në ansore ku asht i pa rrezikshëm.

Kyt gja ka fillu me e ba që nga ndeshja në Durrës dhe e ka rrit herë mas heret me vrapimet diagonale për të sulmu qendrën, aty ku edhe rrezikshmëria asht ma e madhe.

Kjo nuk i ka ardh vetvetiu, por asht kërkesë e trajnerit Osmani, i cili meriton edhe të marrin meritat që i takojnë.

Nqs don me ja marr ma të mirën nji lojtarit, atëherë shfrytëzo karakteristikat e tija dhe veni në dispozicion të skuadrës.

Megjithatë, Trajneri ka akoma shumë punë me ba me skuadrën për me e çu aty ku dona të tan, po ashtu edhe ai vet.

Ermir Vajushi-Trajner futbolli(Gjermani)

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img