Monday, April 15, 2024

Partizani eliminohet nga Liga e Konferencës me penallti

Lexo

Partizani është eliminuar nga Liga e Konferencës me një dramë të vërtetë pasi penalltitë kanë nxjerrë të kuqtë nga Europa.

Të kuqtë kishin fituar ndeshjen e parë në Gjeorgji ndaj Saburtalo, por në kohën e rregullt janë mposhtur po me të njëjtat shifra nga skuadra gjeorgjiane. Shtesat nuk sollën asgjë të re dhe për të përcaktuar fituesin u deshën penalltitë.

Teqja bëri mrekullinë duke pritur dy tentativa të Gjeorgjianëve, por gabimet e Atanaskoski, Rrapajt dhe Maget në fund i dhanë suksesin gjeorgjianëve duke mbyllur pjesëmarrjen europiane të të kuqve.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img