Partizani-Kastrioti, mbyllë javën e 26-të të Superiores. Të kuqtë fitojnë bindshëm 4-1 dhe marrin kreun e renditjes

Lexo

Partizani-Kastrioti 4-1(Shënues: Cara 35’, Matondo 40’, Selmani 45’+2’, Mba 78’/Mihana 44’

Partizani-Kastrioti, ndeshje e luajtur pasditen e sotme në stadiumin e ri të KF Partizani, ishte ndeshja e fundit që ka mbyllur javën e 26-të të kategorisë Abissnet Superiore. Të kuqtë kanë sfiduar krutanët duke i mundur me rezultatin e thellë 4 me 1.

Ndeshja ishte e hapur për rreth 30 minuta, pasi skuadrat nuk krijuan shumë rreziqe. Por goli i Carës në të 35-tën minutë zhbllokoi rezultatin. Më pas vijnë edhe golat e tjerë,  Matondo  në të 40-tën, Selmani në të 45-tën dhe Mba 78-tën duke e çuar në katër numrin e golave për skuadrën e Xhovani Koleles.

Një gol i vetëm i miqve nga Kruja me autor Mihanen në të 44-tën minutë, vlen vetëm për statistikë, duke mos mundur të ndalë fitoren e merituar të skuadrës së kuqe me rezultatin përfundimtar, 4-1.

Me këtë tre pikësh, duke përfituar nga barazimi i Tiranës në Ballsh me Bylisin, 1-1, Partizani arrin  të barazojë me 44  pikë Tiranën kryesuese, por me golaverqzh më të mirë, Partizani është në krye.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -